Crispino’dan #eniyiarkadasimbabam

Crispino'dan #eniyiarkadasimbabam

Babalar günü Crispino ile eğlenceli yarışmalar, birbirinden farklı kampanyalarla daha da renkli!

Hayatımızın en önemli erkeği babalarımızın en önemli günü yaklaşıyor. Güç ve güvenin simgesi olan babalarımıza bir gün de olsa kendisini değerli hissettirmek istemez misiniz? Okumaya devam et Crispino’dan #eniyiarkadasimbabam

Hilfiger Denim İle Zamansız Stiller

Hilfiger Denim İle Zamansız Stiller

Hilfiger Denim 2015 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda yer alan jeanler günün her saati rahatlığı ve şıklığı garantiliyor. Okumaya devam et Hilfiger Denim İle Zamansız Stiller

Derya Baykal Şal Yaka Çocuk Yeleği Yapılışı

Derya Baykal 06/02/2015 Tarihinden yayınlanan programında. Zerrin Kaya ile birlikte yaptığı Şal Yaka Çocuk Yeleği yapılışı paylaştı izleyiciler ile yapılışını detaylı olarak anlattı programında  bende sizlerle paylaşmak istedim. Erkek ve kız çocuklara uyabilecek bir modeldir. Yapılışı gayet kolaya benziyor. Çocuğunuzu yada torununu sevindirmek için güzel bir model olabilir.

sal-yaka-cocuk-yelegi

Şal Yaka Çocuk Yeleği Yapılışı

Arka Kısım:

60 ilmek ile başlayınız. 6 diş haraşo sırası örün. İki kenardan 8’şer haraşo devam ederken diğer ilmekler 4 sıra düz, 1 sıra haraşo, 4 sıra düz , 1 sıra haraşo olarak devam edilir. Orta kısımdaki haraşo sıraları 14 adet olunca bütün ilmekler 4 diş haraşo örülür ve bir defada kesilerek bitirilir.

Ön Kısım:

34 ilmek ile başlanır, diş haraşo sırası örülür. İki kenardan 8’şer ilmek haraşo örülürken, tekrar orta kısımda 4 sıra düz, 1 sıra haraşo olarak örülür. Orta kısımdaki haraşo sayısı 8 adet olunca yaka tarafından iç kısma doğru her sırada birer haraşo örülerek kaydırılır. Yaka kenarındaki haraşo ilmekleri 20 olunca kaydırma işlemine son verilir. Orta kısımdaki haraşo sıraları 14 adet olunca tüm ilmekler haraşo olarak örülür. 4  diş olunca kol tarafından 14 ilmek kesilir, kalan 20 ilmek haraşo olarak 12 diş örülür. Kesilerek bitirilir.

sal-yaka-cocuk-yelegi-6

 

Derya Baykal Şal Yaka Çocuk Yeleği Yapılış Videosu:

Şal Yaka Çocuk Yeleği Resimleri:

Deryalı Fikirler Ponponlu Bere Yapımı

Derya Baykal 26 Ocak 2015 pazartesi tarihli programında yaptığı müthiş çalışmalardan biri olan ponponlu berelere bir örnek daha kattı özellikle çocuklarımız için çok güzel bir model olan aşağıdaki resimleri görülen ponponlu bere modelini ortaya koydu. Ben de özellikle Deryanın Dünyası programında yapılan çocuklara has örgü modellerini çok seviyorum ve buradan Derya Baykal’a teşekkür ediyorum.

Sizler için bizler de araştırarak örgü ponponlu bere nasıl yapılır ilk olarak videodan göstermeyi düşündük ki böylece örmeniz daha kolay olur. Sonrasında ise resimlerine bakarak beremizi daha detaylı bir şekilde inceleme imkanınız olur diye de resimleri de koyduk.

Ponponlu Bere Yapılışı

Örgü Ponponlu Bere Yapılışı

Derya Baykal Sihirli Kazak Yapılışı

Derya Baykal 26 Ocak 2014 tarihli Deryanın Dünyası programında konuğu Nurgün Tezcan ile birlikte bizlere Sihirli Kazak adı altında örgü kazak modellerinden olan sihirli kazak yapılışının nasıl olduğunu paylaştı. Bizlere Nurgün Tezcan hanım öncelikler kazağın modeli üzerinden gitmemiz gerektiğini söyledi ve kazağın model çizim halini de resim olarak bizlere gösterdi ben de aşağıda modeli paylaştım.

Örgü Sihirli Kazak Yapılış Videosu

Sihirli Kazak Modeli (Çizim Şeması)

orgu-sihirli-kazak-modeli

Sihirli Kazağın yapılış aşamaları ve son haline aşağıdaki resimlerden bakabilirsiniz.

Derya Baykal – Sibel Kavaklıoğlu Eldiven Yapımı

28 Ocak 2015 tarihli Deryanın Dünyası programına konuk olan Sibel Kavaklıoğlu örgü eldiven yapımıDerya Baykal ile birlikte bizlere gösterdi. Örgü eldiven normal eldivenlere göre biraz farklı çünkü bu örnek hem tam kadınlara göre hem de yarım parmak dışarıda kalan şık örgü eldiven modellerine örnek. Bence şıklığından ödün vermek istemeyen hem de ellerini soğuktan korumak isteyenler için güzel bir eldiven olacağa benziyor.

Aşağıda sizler için öncelikle örgü yarım parmak eldiven nasıl yapılır Sibel Kavaklıoğlu‘nun videosundan paylaşmaya çalıştım sizler de videoyu izleyerek nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Yarım Parmak Eldiven Örülüşü

Ayrıca resimlerden de eldivenimiz nasıl gözüküyor ve hangi adımları izleyerek örmeliyiz resimleri takip ederek de örebilirsiniz.

Derya Baykal Vualli Saç Bandı Yapımı

Derya Baykal 20 Ocak 2014 Salı günü Deryanın Dünyası programının Deryalı Fikirler bölümünde saç bandı çeşitlerinden olan vualli saç bandı nasıl yapılır örgü şekli kullanılan malzemeler hepsini bizimle paylaştı. Aşağıda sizler için örülüşünü vualli saç bandının hem resimlerle hem de yazılı olarak bir de videosuyla anlatmaya çalıştım. Ayrıca yazımızda vualli saç bandı için kullanılan malzemeler de yazmaktadır.

vualli-sac-bandi-derya-baykal

Malzemelerimiz, orta kalınlıkta yün, 5 numaralı şiş, vual kumaş, iğne, iplik bu malzemeleri kullanarak vualli saç bandımızın yapılışına geçecek olursak;

3 ilmekle başlanır. 23 ilmek olana kadar her sıra başında 1’er ilmek artırarak haraşo örülür. Daha sonra artırmadan 10 diş haraşo örülür. Her iki ilmek birlikte alınarak, ilmek sayısı 12’ye düşürülür. 10 sıra 1 ters 1 düz lastik örülür. İlmekler başka bir şişe alınıp bekletilir. Lastik örgüye başladığımız yerden 12 ilmek alınır. 10 sıra 2 ters 1 düz lastik örülür. Sonra her iki şişteki ilmekler birlikte alınarak ilmekler aynı şişe alınır. Aralardan 1’er ilmek artırarak ilmek sayısı 23’e çıkarılır. 70 diş haraşo örülür iki ilmek birlikte alınarak ilmek sayısı 12’ye düşürülür. 10 sıra 1 ters 1 düz lastik örülür. 1 örüp 1 artırarak ilmek sayısı 23’e çıkarılır. !0 diş haraşo örülür. 3 ilmek kalana kadar her sıra başında 1’er ilmek eksiltilir. Kalan 3 ilmek birlikte alınıp örgü kapatılır.

Vualli Saç Bandı Örgü Videosu

Vualli Saç Bandı Resimleri

Derya Baykal ile Süveter Yapımı

19 Ocak 2015, pazartesi günü deryanın dünyası programında Derya Baykal bizlere Nurgün Tezcan ile birlikte örgü süveter yapılışını anlattı. Deryalı günlerin vazgeçilmez konuklarından olan Nurgün Tezcan bizlere maharetini çok güzel bir şekilde örgü süveteri canlı yayında yaparak gösterdi. Bizler de örgü süveterin yapılışına dair süveter model çizimlerini ve süveterin resimleri aşağıda sizlerle paylaştık.

nurgun-tezcan-suvetere-yapimi

Nurgün Tezcan’ın örgü kazak olarak nitelendirildiği örgünün hem de video olarak da anlatıldığı kazak nasıl örülür videolardan bakarak öğrenebilirsiniz.

Nurgün Tezcan Kazak Yapılışı Videosu

Örgü kazağımızın nasıl yapıldığına dair çizimler ve yapılış aşamalarını aşağıdaki resimlerden takip edebilirsiniz. Resimlerin büyük halini görmek için üzerlerine tıklayınız.

Süveterimiz tamamlanınca aşağıdaki resimde görülenler gibi olacaktır.

Derya Baykal’dan Ördek Yapılışı

Derya Baykal‘dan çok güzel bir fikir daha Derya Hanım bu sefer süs yapmayı sevenler için ördek yapılışını paylaştı KanalTürk TV ekranlarında kaçıranlar için yapılışı paylaşmak istedim. Ayrıca çocuğunuza sağlıklı bir oyuncak olabilir.

derya-baykal-ördek-yapilisi-3

Ördek Yapılışı:

Gerekli Malzemeler:
 • Bebe yünü
 • 4 numaralı şiş
 • Taş
 • Yün İğnesiy
Gövde Yapılışı:
 • 8 ilmek ile başlanır. 4 sıra düz örülür, 24 ilmek olana kadar her sıra 1 ilmek artırılır.
 • 10 sıra düz örülür.
 • 2 ilmek örülür, 1 ilmek kesilir.
 • 2 sıra düz örülür. Kesme işlemi tekrarlanır.
 • Kalan ilmekler iğne ile toplanır.
Baş kısmı için:
 • Turuncu iple 8 ilmek başlanır.
 • 4 sıra düz örülür.
 • 12 ilmek olana kadar 1 er sıra artırılır.
 • Sarı ipe geçilir.
 • Aralardan 8 ilmek artırılıp, ilmek sayısı 20 ye çıkarılır.
 • 16 sıra düz örülür. 1 örülüp 1 kesilir, kalan ilmekler iğne ile toplanır.

Derya Baykal’dan Ördek Yapım Videosu:

Derya Baykal’dan Ördek Modeli Resimleri

Derya Baykal ve Sedef Çiğdem’den Yelek Yapılışı

Derya Baykal’ın KanalTürk  TV de yayınlanan Deryanın Dünyası programında 12/01/2015 tarihinde yayınlanan Sedef Çiğdem ile yaptığı çok güzel bir yelek yapılışını anlatılar. Aşağıda yeleğin resimleri bulunmaktadır. Genç ve orta yaştaki bayanlar için uygundur. Bu yeleğin özelliği 10 farklı şekilde giyilmesidir. Yapılışını hem video hep yazılı olarak paylaştım. Umarım hoşunuza gider.

derya-baykal-yelek-yapilisi-3

10 farklı Şekilde Giyilebilen Yelek Yapılışı:

Kullanılacak Malzemeler:

 • 7 veya 8 numaralı şiş
 • 600gr kristal ip

Yapılışı:

 • 40 veya 50 (beden ölçüsüne göre) düz veya ajurlu parça örülür. 2 veya 3 metre uzunluğa gelince durun.

derya-baykal-yelek-yapilisi-5

 • Dikim aşamasında tam ve orta kısımdan ikiye doğru kıvırarak enseye dikiniz.
 • Arka bölüm için 45 cm ister düz isterseniz selanik bir parça örünüz.
 • 40 cm olunca koltuk için her iki yandan 3-2-1-1 ilmek kesilir. Kol boyu 16 cm olunca bir seferde kesilip bitirilir.

Derya Baykal ve Sedef Çiğdem’den Yelek Yapılış Videosu:

10 farklı Şekilde Giyile Bilen Yelek Resimleri