Çarşamba , 20 Eylül 2017
Buradasınız: Anasayfa » Örgü » Derya Baykal ile Kapşonlu Atkı

Derya Baykal ile Kapşonlu Atkı

Derya Baykal’ın 29 Ocak 2013 Salı günü, yani bugün ki Derya’nın Dünyası programında çok çok kullanışlı olan kapşonlu atkı yapmayı gösterdi. Model gerçekten bir o kadar basit olmasına rağmen size çok şık da bir görünüm sağlıyor. İsteseniz kapşonlu atkının polarınıda yaparak kullanabilirsiniz.

Derya Baykal ile Kapşonlu Atkı

Derya Baykal ile Kapşonlu Atkı

İster iki parça isterseniz tek bir parça L örün. İpinizin kalınlığına uygun bir şekilde ip seçin ve istediğiniz genişlikte örmeye başlayın yani atkı kısmını örün. Sonrasında ise diş kaldırma yöntemi ile istediğiniz genişlikte ilmek alıp kapşonu örün. Baş çevrenizi ölçerek kapşon ilmeklerini bu ölçüye göre kaldırın. Umarım kapalı olsa da siz örgüden bayanlar için anlatımım özgün ve size faydalı olmuştur. Güle güle ve mutlu bir şekilde kullanmanız dileklerimle.

[ad#orta]
Kapşonlu atkı modelinin daha detaylı bir şekilde örülmesinin anlatımını yeni yazımda yaptım. Ölçüler, ilmekler ve kullanılacak malzeler hakkında bilgiler verdim. Kapşonlu atkı örülmesi detaylı anlatımına bakmak için yazıya gidelim.

3 yorum

  1. kopşonlu atkı mıdelinizin şemasını ve sayılarını yapılışına ayrıntılı olarak verirseniz memnun oluruz .İyi çali
    ışmalar

    • Elimizde şeması veya modeli yok, biz de o yüzden sadece anlatımla paylaşmaya çalıştık. Normal atkı şeklinde başlayıp, işte tabi atkının biraz geniş olması gerekiyor normal atkıya göre. Sonrasında ise kapişön kısmı dediğimiz yere bere şeklinde ama biraz bolca örüyoruz ki kapşön olsun. Anlattığım gibi L şeklinde örüp birleştirirseniz daha kolay bir şekilde örersiniz. Omuz ve kafa ebatlarınıza göre veya da ip kalınlığına göre de kendi boyutlarını ayarlayabilirsiniz.

    • Buyrun sizin için yeni yazımı hazırladım. Orada detaylı olarak kapişönlü atkı yapılışını anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olur. http://www.modavari.com/derya-baykal-ile-kapisonlu-atki-yapilisi.html

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Domain Domain