Derya Baykal Vualli Saç Bandı Yapımı

Derya Baykal 20 Ocak 2014 Salı günü Deryanın Dünyası programının Deryalı Fikirler bölümünde saç bandı çeşitlerinden olan vualli saç bandı nasıl yapılır örgü şekli kullanılan malzemeler hepsini bizimle paylaştı. Aşağıda sizler için örülüşünü vualli saç bandının hem resimlerle hem de yazılı olarak bir de videosuyla anlatmaya çalıştım. Ayrıca yazımızda vualli saç bandı için kullanılan malzemeler de yazmaktadır.

vualli-sac-bandi-derya-baykal

Malzemelerimiz, orta kalınlıkta yün, 5 numaralı şiş, vual kumaş, iğne, iplik bu malzemeleri kullanarak vualli saç bandımızın yapılışına geçecek olursak;

3 ilmekle başlanır. 23 ilmek olana kadar her sıra başında 1’er ilmek artırarak haraşo örülür. Daha sonra artırmadan 10 diş haraşo örülür. Her iki ilmek birlikte alınarak, ilmek sayısı 12’ye düşürülür. 10 sıra 1 ters 1 düz lastik örülür. İlmekler başka bir şişe alınıp bekletilir. Lastik örgüye başladığımız yerden 12 ilmek alınır. 10 sıra 2 ters 1 düz lastik örülür. Sonra her iki şişteki ilmekler birlikte alınarak ilmekler aynı şişe alınır. Aralardan 1’er ilmek artırarak ilmek sayısı 23’e çıkarılır. 70 diş haraşo örülür iki ilmek birlikte alınarak ilmek sayısı 12’ye düşürülür. 10 sıra 1 ters 1 düz lastik örülür. 1 örüp 1 artırarak ilmek sayısı 23’e çıkarılır. !0 diş haraşo örülür. 3 ilmek kalana kadar her sıra başında 1’er ilmek eksiltilir. Kalan 3 ilmek birlikte alınıp örgü kapatılır.

Vualli Saç Bandı Örgü Videosu

Vualli Saç Bandı Resimleri

Leave a Reply