Lif Modeli ile Bere Yapılışı (Videolu)

Lif Modeli ile Bere Yapılışı (Videolu)
Sıra dışı olan bir model paylaşacağım sizinle Lif motifi bere isminden anlaşılacağı gibi bu model için kullanılan bere motifi liflerde kullanılan motife aynıdır. Bence çok hoş olmuş ama yağışlı havalarda pek kullanışlı olacağını sanmıyorum. Çünkü su tutan bir modeldir. Aşağıda iki adet video paylaştım yapılışı detaylı olarak orada anlatılmaktadır fakat yabancı dildir. Sadece izlemeniz bile ...

Fıstıklı Lif Modeli Yapılışı

Fıstıklı Lif Modeli Yapılışı
İnternet de gezerken çok beğendiğim bir modelle karşılaştım, bu modeli de sizinle paylaşmak istedim. Fıstık Lif Modeli olarak bilinmektedir. Aşağıda resimler yardımı ile anlatmaya çalıştım. Genç kızların çeyizinin de olaması gereken bir modeldir.Bu tarz modeller keşif ettikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Yapılışı gayet kolaydır. Fıstıklı Lif Modeli Yapılışı: İlk olarak örmeye lifimizin ortasından başlıyoruz. Ardından ...

Gelin Damat Örgü Lif Modelleri ve Yapılışı 3

Gelin Damat Örgü Lif Modelleri ve Yapılışı
Gelin ve damat birlikte aynı karede herkesin görmek istediği tablo. Bu tabloyu yeni evlenenler için daha da çok görmek istersek kullandığımız banyo örgü liflerinin üzerine de işleyebiliriz. Böylelikle gelin damatlı bir lif modeli elimize geçmiş olur. Zaten son zamanlarda bizlere de en çok sorulardan biri de buydu. Biz de sizlere elimizdeki yeni gelin damat lif ...

Çiçekli Lif Modeli

Çiçekli Lif Modeli
Lif modellerine yeni bir üye daha katıldı görünüşü çok güzel olan çiçekli lif modeli her genç kızın çeyizinde olması gereken bir modeldir. Yapılışı hakkında bir bilgiye sahip olmadığım için yapılışı hakkında bilgi veremeyeceğim zaten usta örücüler resimlerden modeli çıkarabilirler modelini çıkaran hanımlardan yapılışı hakkında yorum yapmalarını rica ederim. Diğer lif modelleri için bağlantıya tıklayınız.

Aparat Lif Yapılışı

Aparat Lif Yapılışı
Lif ailesine bir model daha eklendi aparat lif modeli, yapılışı bir kasnak (aparat) vasıtasıyla yapılmaktadır. Bu aparat  evde de yapılabilir. Çivi ve sunta malzemesi ile yapılır. Aşağıdaki resme baktığınızda yapılışı kolay olduğunu anlarsınız. Lif ipi ile yapılır hiç örgü bilmeyen bile yapılabilir. Lif modeli olarak moda olacak olan bir modeldir. Farklı yorumlarınızı bekleriz.

Çiçek Motifli Örgü Modeli

Çiçek Motifli Örgü Modeli
Çiçek Motifli Örgü Modeline  çok amaçlı örgüde denebilir. Lif olarak da kullanabilirsiniz. Kırlent yüzü olarak da kullanabilirsiniz. Size kalmış ister süs olarak da değerlendirebilirsiniz. Çiçek Motifli Örgü Modeli yapımı gayet basittir. Aşağı farklı renklerle örülmüş örnekler varır. size yardımcı olması amacıyla yapılış şablon resmide verilmiştir.

Beşiktaş Lif Modelleri

Beşiktaş Lif Modelleri
Bu yazım biraz da Beşiktaşlılar ve Beşiktaş fanatikleri için olmuş olacak. Bjklilere özel hazırlanmış olan bu lif modelini beşiktaş fanatiklerinin çok beğeneceğini düşündüm. Bu yüzden de hemen paylaşarak Beşiktaşlıları mutlu etmek istedim. Çünkü her zaman takımlarının yanında olacaklar 🙂 Beşiktaş lif modeli örmesi çok basittir. Sadece BJK ve 1903 kısmını siyap iple model vermemiz gerekiyor ...

Trabzonspor Lif Modeli

Trabzonspor Lif Modeli
Trabzonlulara ve Trabzonsporlulara itafen yazdığım bu yazımda hayranları için bir adet Trabzonspor lif modelini veya Trabzonspor lif örneğini paylaşmayı uygun gördüm. Sizler için hazırladığım bu model ts renkleriyle süslenmiştir. Lif modelleri, lif örnekleri arasında bulabileceğiniz güzel modellerdendir.

Fenerbahçe Lif Modelleri

Fenerbahçe Lif Modelleri
Merhabalar, bu seferde taraftar lif modellerinden Fenerbahçe lif modeli örneklerini sizlerle paylaşıyorum. Daha çok Fenerbahçeli fanatiklerin hoşuna gideceği bu lifler gerçekten çok ince düşünülerek hazırlanmış. Neden derseniz taraftarlığın bu kadarı diyorum artık Fenerbahçe her zaman sizin yanınınızda diyebilirim.

Altıgen Lif Modelleri

Altıgen Lif Modelleri
Lif modelleri, lif örnekleri derken bir yazım da daha sizlerleyim. Bugün sizlere, en çok tercih edilen lif modellerinden olan altıgen lif modellerinden örnekler paylaşacağım. Özellikle beyaz renklerle örülen bu modeller nelerdir gelin hep birlikte bir bakalım.Lif modellerinden özellike altıgen lif modelleri çokça hanımlar tarafından tercih edilmektedir.Lif modelleri ve örneklerini ben de sizlere buldukça paylaşmaktayım.