Derya Baykal’dan Ördek Yapılışı

Derya Baykal‘dan çok güzel bir fikir daha Derya Hanım bu sefer süs yapmayı sevenler için ördek yapılışını paylaştı KanalTürk TV ekranlarında kaçıranlar için yapılışı paylaşmak istedim. Ayrıca çocuğunuza sağlıklı bir oyuncak olabilir.

derya-baykal-ördek-yapilisi-3

Ördek Yapılışı:

Gerekli Malzemeler:
 • Bebe yünü
 • 4 numaralı şiş
 • Taş
 • Yün İğnesiy
Gövde Yapılışı:
 • 8 ilmek ile başlanır. 4 sıra düz örülür, 24 ilmek olana kadar her sıra 1 ilmek artırılır.
 • 10 sıra düz örülür.
 • 2 ilmek örülür, 1 ilmek kesilir.
 • 2 sıra düz örülür. Kesme işlemi tekrarlanır.
 • Kalan ilmekler iğne ile toplanır.
Baş kısmı için:
 • Turuncu iple 8 ilmek başlanır.
 • 4 sıra düz örülür.
 • 12 ilmek olana kadar 1 er sıra artırılır.
 • Sarı ipe geçilir.
 • Aralardan 8 ilmek artırılıp, ilmek sayısı 20 ye çıkarılır.
 • 16 sıra düz örülür. 1 örülüp 1 kesilir, kalan ilmekler iğne ile toplanır.

Derya Baykal’dan Ördek Yapım Videosu:

Derya Baykal’dan Ördek Modeli Resimleri

Gelin Damat Örgü Lif Modelleri ve Yapılışı

Gelin ve damat birlikte aynı karede herkesin görmek istediği tablo. Bu tabloyu yeni evlenenler için daha da çok görmek istersek kullandığımız banyo örgü liflerinin üzerine de işleyebiliriz. Böylelikle gelin damatlı bir lif modeli elimize geçmiş olur. Zaten son zamanlarda bizlere de en çok sorulardan biri de buydu. Biz de sizlere elimizdeki yeni gelin damat lif modellerini paylaşarak yardımcı olmak istedik.

Gelin ve Damat Lif Modelleri

Fakat bugün bir değişiklik yapıyoruz. Artık liflerin sadece resimlerini değil nasıl ördüğümüzü de anlatmaya karar verdim. Hemen bu gelin damat lif modellerinin nasıl örüldüğüne geçmek istiyorum. Lütfen kızmayın ablalarım böyle sohbet havasında anlatmak beni hem rahatlatıyor hem de sizlerle konuşmuş gibi oluyorum. Tamam tamam hemen geçiyorum nasıl örüldüğünü anlatmaya.

Gelin Damat Lifleri

Gelin Damat Örgü Lif Yapılışı Anlatımı

Resimdeki liflerde görüldüğü gibi normal liflerde yaptığımız gibi örüp yıldıza başlamadan önce istediğimiz boyda ilmeği uzatıp zincir ile kapatıyoruz aslında lif örmenin en büyük kuralı bu diyebilirim. Sonrasında ise lifimizi U şeklinde yapıp ilmeği normal yıldızın ortasına batıp zincir ile sıkıştırıyoruz. Yalnız işin püf noktası U şeklinde yaptığımız ipin tam ortasından batırmamız gerekiyor. Normal bir yarım yıldız yapıyoruz ve aynı işlemi püskül için de yapıyoruz. Bu ördüğümüz lifin ilk sırası bitip diğer sıraya gelince bu sefer püskülü tersten yapıyoruz. Resimlere dikkatle bakarsanız göreceksiniz. Lifin arka tarafına yapıp yine ortadan batıyoruz. İlk yapışta çok karışık gibi görünebilir ama bir başlayınca hemen arkası geliveriyor. Sizlere başlamanızı tavsiye ediyorum zira işi kaptınız mı 2 saatte bir gelin damat lifini örüyorsunuz.

Gelin ve Damat Örgü Banyo Lifi

Sizler için bir de gelin damat lif modelini örmesini daha kolay anlamanız için de bir video hazırladım. Videoda gelin damat lifini nasıl ördüğümü tek tek anlatmaya çalıştım. Lif modelinin nasıl örüldüğünü videodan adım adım öğrenebilirsiniz. Yine de aklınıza takılan bir şey olursa yorum kısmından bana sorabilirsiniz.

Gelin Damat Lif Modeli Yapımı Anlatım Videosu

Gelin Damat Lif Modelleri

Sizler için güzel bir gelin damat lif modelleri arşivi oluşturmaya çalıştım. Ayrıca oluşturmakla kalmayıp beğendiğim modellerin resmini çektim ve 3 tanesini yazı içinde sizlere sundum ve kalan 3 tanesini de galeri halinde sizlerin görsel zevkine bıraktım. Umarım bulduğum lif modelleri sizlerinde hoşunuza gider. Fikir ve önerilerinize her zaman açığız ve yorumlarınızı özellikle bu konu içinde bekliyoruz, görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

Örgü Topuz Saç Modeli

2014 yaz ayının gözdesi olacak bir saç modelidir. Aslında çok eski bir modeldir fakat son zamanlarda ün kazanmaya başladı genç kızların dikkatini çekmiştir. Aşağıda resimler ile anlatılmaktadır. Resimlerde biraz zor gibi gözükmektedir. Fakat çok basit bir saç tasarımıdır. Evde yaptıra bileceğiniz bir saç modelidir. Bu saç modeli hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Örgü Topuz Modeli

 

Resmi büyük görmek için resmin üzerine çift tıklayınız…

Fyonk Örgü Çanta Modeli

Bugün sizlere çok güzel bir çanta modeli paylaşacağım umarım beğenirsiniz. Yapılışı hakkında henüz bilgilere ulaşamadım en kısa zamanda bu bilgileri sizinle paylaşacağım. Fyonk çanta modeli adını modelinden almaktadır. Çantanın ortasında fyonk bulunmaktadır. Ahşap kulplar, örümü için kalın örgü ipi ama siz istediğiniz kalınlıkta ip kullanabilirsiniz. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Örgüde usta olanlar aşağıdaki resimlerden modeli çıkarabilirler. Bu örgü modeli hakkında yorumlar bekliyoruz.

Fyonk Örgü çanta

Günün Kombini

Bugün paylaşacağım kombin klasik bir kombin olacaktır. Bu kombin de yer alan ürünler; sıfır kol beyaz bluz, siyah pantolon, kırmızı topuklu ayakkabı, kırmızı el çantası ve siyah beyaz desenli ceket. Bu kombin orta yaştaki hanımlar için uygundur.  Aşağıda bu kombinin resmini paylaştım bakabilirsiniz. Bu kombin hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Günün kombini

Haki Yeşil Sevenler İçin Kombin

Bu kombin haki yeşil rengini sevenler için bir avantaj. Bu kombin de uzun kapşonlu  elbise veya çizgili badi üstüne koyu yeşil flör, kot pantolon, kahverengi kemer, uzun krem tonlarında topuklu ayakkabı. Kahverengi tonlarında çanta. Haki yeşil kombini her yaştaki bayan kullanabilir. İsterseniz  kombini uygun takılar ile kombini süsleye bilirsiniz. Bu kombinin resmini aşağıda paylaştım bakabilirsiniz. Bu kombin hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Haki yeşil sevenler için kombin

Uzun Topuklu Bot Modelleri

Bu yazımda sizlere kışın hem sıcak tutacak hemde şık olan modellerden bahsedeceğim. Kışlık bot modelleri geçen sene modası topuk kısmı çok alçaktı 2014 yılında bu alçak tabanlı yerine, yüksek ve görkemli modelleri çıkmaya başladı ve çok rağbet görmektedir. Çok farklı modelleri vardır kombin olanağı çok fazladır. Boyu kısa olanlar için çok güzel bir tasarım. Bu tasarıma ait bir kaç bot resmi paylaştım bakabilirsiniz. Modeller hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Yılbaşına Özel Kombin

Yılbaşı gecesi partiye, yemeğe, veya başka programlara katılacaklara çok güzel bir kombin. Yılbaşı kombini her ortama uygun bir kombin dir. Her yaş grubu tercih edebilir. Kombin de yer alan ürünler mavi kısa elbise, siyah el çantası ve siyah topuklu ayakkabı. İstediğiniz gibi takı takabilirsiniz fakat abartılı olmaması gerekli. Bu kombinin bir örneğini aşağıda resim olarak paylaştım bakabilirsiniz. Yılbaşına özel kombin için yorumlarınızı bekliyorum.

Yılbaşına özel kombin

Kışlık Kombin 4

Krem ve siyahı sevenler için çok güzel bir kombin. Bu kışlık kombin de uzun siyah bot, Mavi kot pantolon siyahta olabilir, krem rengi kazak, deri mont, krem bere(şapka) ve siyah çanta. Bu kombin de yer alan ürünler bulunması zor olan bir ürün değildir. Hemen herkesin evinde vardır. Tüm yaş sınıfları bu kışlık kombini uygulayabilir. İsterseniz kombine uyacak şekilde takıda kullanabilirsiniz. Bu kombinin resmini aşağıda paylaştım bakabilirsiniz. Yorumlarınız bekliyoruz.

Kışlık Kombin 4

Mavi Tonlarında Topuklu Ayakkabı

Yaz ve kış aylarının vazgeçilmez rengi olan mavi, çok sevilen bir renktir. Her yaşa uyabilen bir renktir. Mavinin tekbir dezavantajı var kombin olanağı çok, mutlaka mavi uygun renkler seçmeniz gerekmektedir. 2014 yılında mavi popülerliğini koruyacak. Daha önceki yazılarımda mavi elbiseler hakkında bilgi vermiştim şimdi mavi topuklu ayakkabıların resmini  paylaşacağım. Mavi severler için çok güzel topuklu ayakkabılar. Umarım beğenirsiniz.Bu modeller hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.