Baykuş Motifi Yapılışı (Videolu)

Baykuş Motifi Yapılışı (Videolu)
Son günlerde Baykuş motifi yayılmaya başladı. Bende bu nedenle bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum. Baykuş motifi hemen her örgülerde karşımıza çıkmaktadır. Bunlar eldiven,bere,yelek,boyunluk vb. Yapılışı gayet kolay olup şiş ile yapılmaktadır, hemen herkes zorlanmadan yapabilir. Aşağıda Baykuş motifi ile alakalı modelleri paylaştım. Örgüden biraz anlayan aşağıdaki resimlere bakarak örneğini çıkarabilir. Şimdiden kolay gelsin. Baykuş Motifli ...

Derya Baykal İle Tığ İşi Motif Yapımı

Derya Baykal İle Tığ İşi Motif Yapımı
Derya Baykal yakınlardaki programında bizlere tığ işi motif nasıl yapılır onu video olarak gösterdi. Kanaltürk’te yayınlanan Deryanın Dünyası programında tığ işi motif yapımını çok iyi bir şekilde anlatan Derya Baykal bence büyük bir övgüyü yine hak etti. Tığ İşi Motif Yapımı Anlatımı Yukarıdaki videodan sizlerde tığ işi motif nasıl yapılır çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. ...

Kalem Paspas Modeli

Kalem Paspas Modeli
Kalem Paspas Modeli çok sevimli bir paspas modelidir. Örümü gayet basittir ama net olarak modelini anlatılmamıştır. Aşağıdaki Resimden Bakarak örebilirsiniz. Genellikle çocuk odasına kullanımı uygundur. İstendiği taktirde her yerde kullanılabilir. Renk renk olması hem çık gözükmesine ve çok dikkat çekici yapmıştır. En kısa zamanda detaylı olarak yapılışını paylaşacağım yapılışı hakkında bilgi sahibi olanlar aşağıya yorum ...

Deniz Yıldızı Yapılışı

Deniz Yıldızı Yapılışı
Süslemeler için ihtiyaç duyulan çeşitli motiflere ihtiyaç duyarız. Daha önceki yazılarımda çiçek motifi, kelebek motifi gibi yazılar paylaştım şimdi ise deniz yıldızı motifini paylaşacağım. Yapılışı şablon şeklinde anlatılmıştır aşağıdaki resimde. Yapımı gayet kolaydır. Herkes resme bakarak yapabilir. Bu motifle kapı perdeleri gibi çeşitli süsler yapabilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek sizin elinizde.

Çiçek Motifli Örgü Modeli

Çiçek Motifli Örgü Modeli
Çiçek Motifli Örgü Modeline  çok amaçlı örgüde denebilir. Lif olarak da kullanabilirsiniz. Kırlent yüzü olarak da kullanabilirsiniz. Size kalmış ister süs olarak da değerlendirebilirsiniz. Çiçek Motifli Örgü Modeli yapımı gayet basittir. Aşağı farklı renklerle örülmüş örnekler varır. size yardımcı olması amacıyla yapılış şablon resmide verilmiştir.

Ananas Motifli Dantel Yapılışı

Ananas Motifli Dantel Yapılışı
Ananas motifi çok kez karşımıza çıktı bu seferde dantel olarak karşımızda. Resimde görüldüğü gibi çok şık bir modeldir. Aşağıda görüldüğü gibi sehpannı üzerinde kendini çok güzel göstermektedir. Örümü kolaydır, orta derecede örgü bilen herkes tarafından örülebilir. Ananas Motifli Dantel yapılış şablonu aşağıda verilmiştir. Yapılışında dantel ipi kullanmanız gerekmektedir. Kalın ve yünlü ipler kullanmanızı tercih etmem.

Kare Dantel Yapılışı

Kare Dantel Yapılışı
Kare Dantel çok şık bir dantel modelidir. Aşağıdaki resme baktığınızda daha iyi anlayacaksınız. Örümü biraz karışık gibi görünüyor. Detaylı olarak anlatımını bulamadım ama en kısa zamanda bulacağım detaylı yapım aşamasını ve sizinle paylaşacağım. Gördüğüm kadarıyla diğer modellerden çok farklı bir dantel modelidir. Yapımını bilen varsa detaylı olarak yorum atmaları yeterlidir. Şimdiden kolay gelsin örecekler için.

Yaprak Motifli Dantel Yapılışı

Yaprak Motifli Dantel Yapılışı
Yaprak Motifli Dantel herkesin öre bileceği modeldir. Çok çık ve basit bir modeldir. Aşağıda yapılış şablonu verilmiştir. Çeyizlerde olması gereken bin modeldir. Yaprak motifi çok ayrı bir önem kazandırmıştır. Örecekler için şimdiden kolay gelsin diğer dantel modellerine bakmak için tıklayınız.

Papatyalı Patik Yapılışı

Papatyalı Patik Yapılışı
Papatyalı Patik yediden yetmişe herkes tarafından kullanılabilir. Yapımı baktığım kadarıyla gayet basittir. Papatyalı patik modeli üzerine papatya motifi işlendiğinden bu ismi almıştır. Siz isteğinizi göre motifi kullanabilirsiniz kelebek, çiçek motifi olabilir. Yapılışı aşağıda resimlerle anlatılmıştır. Kış aylarının vazgeçilmezi olan patik artık moda olarak zirveye doğru gidiyor. Çok çeşit patik bulunmaktadır. Zamanla onları da sizinle paylaşacağım.

Ananas Motifli Örgü Şort Yapımı

Ananas Motifli Örgü Şort Yapımı
Ananas motifi çok ilgi görmektedir. Ananas motifli bolero, ananas motifili şal vb. Örgü çeşitleri  bulunmaktadır. Yaz aylarının gelmesiyle yazlık modeller de kendini gösterdi ananas motifli örgü. Aşagıda resimler ile anlatılmaya çalıştım şablon okumayı bilen herkez örebilir. Örümü o kadar zor degildir. İstediğiniz renkle örebilirsiniz.