Tığ İşi Fil Motifi Yapılışı

Tığ İşi Fil Motifi Yapılışı
Bugün sizlere Tığ işi fil motifi nasıl yapılır onu anlatacağım. Öncelikle bu motifi havlu kenarlarında kullanılması daha uygundur. Aşağıda birkaç resim paylaştım örgüden biraz anlayan dahi resimlere bakarak bu motifin örneğini çıkarabilir. Resimlere inceleyerek anlamazsanız. Yazımın en altında  video paylaştım fakat yabancı dilde anlatılıyor. Dikkatli izleseniz bile işinize yarar. Şimdiden kolay gelsin. Yorumlarınızı bekliyoruz. Tığ ...

Örgü Sırt Çantası Modeli-Tığ İşi

Örgü Sırt Çantası Modeli-Tığ İşi
Bu yazımda çok beğendiğim bir model olan sırt çanta modelini paylaşacağım. Bayanların vazgeçilmezi olan çantalar. Bugün karşımıza yeni haliyle çıkıyor. Özellikle kendi çantasını kendisi yapmak isteyenler için güzel bir model. Yada farklı olmak isteyenler için fabrikasyon ürünlerden bıkmış yada istediği rengi bulamayanlar için güzel bir model olduğunu düşünüyorum. Diğer örgü çanta modellerinden farklı olarak sırt ...

Elti Eltiya Küstü Dantel Yapılışı

Elti Eltiya Küstü Dantel Yapılışı
İsmi çok dikkatimi çekti sizinle paylaşma isteği duydum Elti Eltiye Küstü modeli tığ ile örülmektedir. Örülüşü gayet kolaydır ama tabi ki yapılış şeklini iyi anlamanız gerekmektedir. Aşağıda resimlerle anlatılmıştır. Yazılı olarak anlatımını bulamadım ama bulduğum zaman sizlerle paylaşacağım. İstediğiniz renkte örebilirsiniz. Çeyizlerde olması gereken bir modeldir.

Tığ Modeli Bluz Yapılışı

Tığ Modeli Bluz Yapılışı
Tığ örmeyi sevenler şimdi tığ modeli bluzler moda olmaya başlamıştır. Aşağıdaki bluzun yapımı gayet kolaydır resimlerdende anlaşılacağı gibi örgü örmeyi ve kullanmasını sevenler için kaçırılmayacak bir modeldir. Yazılı olarak yapılışı anlatılmamıştır ama resimlere sıra ile bakıldığında yapılış yolunu bulabilirsiniz. Tığ Modeli Bluz modelini istediğiniz renkle örebilirsiniz.

Yonca Yazlık Bluz Yapılşı

Yonca Yazlık Bluz Yapılşı
Yonca desenli bluz sarı örgü ipi ile örülmüştür resimle ama istediğiniz renkte örebilirsiniz. Yonca desenli yazlık bluz  21 numara örgü tığı ile örülmüştür. Örülüşü gayet kolaydır. Açıklamalı olarak anlatımı yoktur. En kısa sürede paylaşılacaktır. Resimde görüldüğü gibi her bir motif ayrı ayrı olarak işlenmişdir. Daha sonra Birleştiriniz.