Gelin Damat Örgü Lif Modelleri ve Yapılışı 3

Gelin ve damat birlikte aynı karede herkesin görmek istediği tablo. Bu tabloyu yeni evlenenler için daha da çok görmek istersek kullandığımız banyo örgü liflerinin üzerine de işleyebiliriz. Böylelikle gelin damatlı bir lif modeli elimize geçmiş olur. Zaten son zamanlarda bizlere de en çok sorulardan biri de buydu. Biz de sizlere elimizdeki yeni gelin damat lif modellerini paylaşarak yardımcı olmak istedik.

Gelin ve Damat Lif Modelleri

Fakat bugün bir değişiklik yapıyoruz. Artık liflerin sadece resimlerini değil nasıl ördüğümüzü de anlatmaya karar verdim. Hemen bu gelin damat lif modellerinin nasıl örüldüğüne geçmek istiyorum. Lütfen kızmayın ablalarım böyle sohbet havasında anlatmak beni hem rahatlatıyor hem de sizlerle konuşmuş gibi oluyorum. Tamam tamam hemen geçiyorum nasıl örüldüğünü anlatmaya.

Gelin Damat Lifleri

Gelin Damat Örgü Lif Yapılışı Anlatımı

Resimdeki liflerde görüldüğü gibi normal liflerde yaptığımız gibi örüp yıldıza başlamadan önce istediğimiz boyda ilmeği uzatıp zincir ile kapatıyoruz aslında lif örmenin en büyük kuralı bu diyebilirim. Sonrasında ise lifimizi U şeklinde yapıp ilmeği normal yıldızın ortasına batıp zincir ile sıkıştırıyoruz. Yalnız işin püf noktası U şeklinde yaptığımız ipin tam ortasından batırmamız gerekiyor. Normal bir yarım yıldız yapıyoruz ve aynı işlemi püskül için de yapıyoruz. Bu ördüğümüz lifin ilk sırası bitip diğer sıraya gelince bu sefer püskülü tersten yapıyoruz. Resimlere dikkatle bakarsanız göreceksiniz. Lifin arka tarafına yapıp yine ortadan batıyoruz. İlk yapışta çok karışık gibi görünebilir ama bir başlayınca hemen arkası geliveriyor. Sizlere başlamanızı tavsiye ediyorum zira işi kaptınız mı 2 saatte bir gelin damat lifini örüyorsunuz.

Gelin ve Damat Örgü Banyo Lifi

Sizler için bir de gelin damat lif modelini örmesini daha kolay anlamanız için de bir video hazırladım. Videoda gelin damat lifini nasıl ördüğümü tek tek anlatmaya çalıştım. Lif modelinin nasıl örüldüğünü videodan adım adım öğrenebilirsiniz. Yine de aklınıza takılan bir şey olursa yorum kısmından bana sorabilirsiniz.

Gelin Damat Lif Modeli Yapımı Anlatım Videosu

Gelin Damat Lif Modelleri

Sizler için güzel bir gelin damat lif modelleri arşivi oluşturmaya çalıştım. Ayrıca oluşturmakla kalmayıp beğendiğim modellerin resmini çektim ve 3 tanesini yazı içinde sizlere sundum ve kalan 3 tanesini de galeri halinde sizlerin görsel zevkine bıraktım. Umarım bulduğum lif modelleri sizlerinde hoşunuza gider. Fikir ve önerilerinize her zaman açığız ve yorumlarınızı özellikle bu konu içinde bekliyoruz, görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

3 thoughts on “Gelin Damat Örgü Lif Modelleri ve Yapılışı

  1. Reply şeyda Nis 26,2015 16:37

    Merhaba. Gelin ve damatın kaşı ve gözleri lif olarak mı örüldü yoksa lifin üzerine dikildi mi,? Cevabınızı bekliyorum

  2. Reply nurten tekin Haz 27,2015 15:51

    gelin damatın eteğini çıkaramıyorum yardımcı olurmusunuz veya satın alabiliyormuyuz

  3. Reply müzeyyen Şub 18,2016 15:57

    Gelin damat liflerin şemasını nereden bulabiliriz

Leave a Reply