Hırka Yapımı Derya Baykalla 5

08.12.2014 pazartesi gününki Deryanın Dünyası programında Derya Baykal ve Nurgün Tezcan birlikte haroşa örgü modeli ile hırka nasıl örülür ve nasıl yapılır bizlere gösterdiler. Hırkaya başlayan Nurgün Tezcan bizlere ipuçlarını vererek kolay şekilde hırkamızı nasıl öreriz çok anlaşılır oldu. Sizler de bu nurgün tezcan haroşa hırka modeli sayesinde harika bir hırkaya sahip olabilirsiniz.hirka-yapimi-nurgün-tezccan

Mağaza vitrinlerini süsleyen nurgün tezcan el örgüsü hırkayı hem küçükler , hemde büyükler için yapabilirsiniz. İnce ipleri sardırarak 9 yada 15 kat sararak yapılan bu hırka için 7 nolu şiş kullanmalısınız. İstediğiniz uzunlukta ve istediğiniz renklerde yapılabilecek bu hırkaya ortalama 700 gr ip gitmekte. Nurgün hanımın hazırladığı şemalar ile haroşa örgü ile yapılan hırkayı nasıl yapacağınız anlatılmakta. Aşağıda ayrıca sizlerin daha kolay anlaması için bir de hırka yapımını video olarak koydum.

Daha önceki yazılarımızda da sizlere iki şekilde giyilen hırka nasıl örülür onu göstermiştik hatta onu isterseniz de aşağıdaki linkten ziyaret ederek tekrar izleyebilirsiniz. http://www.modavari.com/iki-sekilde-giyilen-hirka-yapimi-derya-baykalla.html

Örgü Hırka Yapımı Videosu

Örgü Hırka Nasıl Yapılır Resimlerle Anlatım

5 thoughts on “Hırka Yapımı Derya Baykalla

 1. Reply neşe aşkın Ara 18,2014 10:53

  haroşa hırkayı 36 bedene yapacam arka kol ve ön kaç ilmek başlamalıyım lütfen aydınlatırsanız sevinirim

  • Reply admin Şub 8,2015 23:40

   hırkayı giyecek kişinin üzerine tutarak kaç ilmek olacağına karar verebilirsiniz.

 2. Reply Kevser Şub 8,2015 22:55

  Haroşa hırkayı yaklaşık 800 gr iple başlamama rağmen ip hırkaya yetmiyor.Verdiginiz gr tam olarak 700 mü? Bu arada ipim makine yünü ve ben 12 kat yaptığım halde yetmedi.Bana cevap yazarsanız çok sevineceğim.

 3. Reply Kevser Şub 12,2015 14:10

  Evet 700 gr makine yünü 15 kat 7 numara şiş ama benim 800 den fazla olmasına rağmen makine yünüm sadece ön parca çıktı yani 700 gr la hırka çıkmıyor.. fotografını da ulastırmak isterim.Benim anlamak istediğim makine yünü olarak verilen ip acaba ince mi? Benim ipim de cok ince ama harosa hırkada kullanılan ipin inceliği fazla olabilir mi? Çünkü dogrudan makine yünü diyerek aldığım hatta 12 kat ördüğüm ip yetmedi ve emegim boşa gitti.Bu yüzden çok üzgünüm.

Leave a Reply