Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri – Havuç Maskesi

Bazı kadınların saçı çok hızlı uzar bazı kadınların saçı ise sanki hiç uzamıyor gibidir. Tabi hemen bizler de saçımızı uzatmak istiyorsak bunun en doğalından yollarına başvuruyoruz. Hayatımızın bazı dönemlerinde değişiklik yapmak bizlerin çok hoşuna gitmektedir. Saçımızı uzatmak için epeyce uğraşırız sonrasında ondan sıkılır bir değişikliğe gidelim deriz kısaltırız, arkasından hafta geçmez belki de ondan da sıkılırız hemen uzasın isteriz çünkü yeni saç yöntemlerini denemek isteriz. İşte burada devreye hızlıca saç uzatma yöntemleri giriyor. Saçı hızlıca uzatmanın en bilenen ve en çabuk sonuç alınan yöntemlerinden olan havuç maskesi ile saç uzatmaktır. Özellikle bayanlar için bayanların çok sık kullandığı havuç maskesi ile saç uzatma yönteminin tarifine birlikte hemen geçelim bakalım nasıl hazırlanıyormuş.

Saç Uzatma Havuç Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 adet orta boy havuç
  • 1 adet tane yumurta
  • 3 bardak su bardağıyla su

Havuç Maskesi Yapılışı

Öncelikle havuçlarımızı rendeliyoruz. Sonra 3 bardak suyu bir tencerede veya uygun bir kapta kaynatıyoruz. Arkasından rendelediğimiz havuçları kaynattığımız suya döküyoruz. Karışmış olan havuçlu suyu 25-30 dk civarında kaynatmaya devam ediyoruz. Kaynatma işlemini 25-30 dk yaptıktan sonra sudan süzerek havucu başka bir kaba aktarıyoruz. Sonrasında ise yumurta ile çırpıyoruz güzelce kıvamını alacak şekilde çırptıktan sonra havuçlu saç uzatma maskemiz hazır hale geliyor.

Havuçlu Saç Uzatma Maskesinin Saça Uygulanışı

Hazırladığımız saç uzatma havuçlu maskeyi saça sürüyoruz ve 1-1.5 saat arası saçımızda bekletiyoruz. Sonra da saçımızı normal ılık bir suda yıkayıp arıtarak sonrasında da şampuanla yıkayabilirsiniz. Bu uygulanan yöntemi haftada bir saçınıza uygulayarak değişimi görebilirsiniz.

Saç Uzatma Maskesi Uygulandıktan Sonra Alınacak Sonuçlar

  • Saçınız eskisinden daha parlak görünecektir.
  • Saçınız daha çabuk uzamaya başlayacaktır. İlk başlarda direkt uzama hızlıca görülmese de 3-4 uygulamadan sonra etkisini daha da göreceksiniz.

Faydasını gördüğünüz miktarda yorumlarınızda belirtirseniz bizler de seviniriz, ayrıca saç uzatma ile ilgili sorularınızı da yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Leave a Reply