Derya Baykal Şal Yaka Çocuk Yeleği Yapılışı

Derya Baykal 06/02/2015 Tarihinden yayınlanan programında. Zerrin Kaya ile birlikte yaptığı Şal Yaka Çocuk Yeleği yapılışı paylaştı izleyiciler ile yapılışını detaylı olarak anlattı programında  bende sizlerle paylaşmak istedim. Erkek ve kız çocuklara uyabilecek bir modeldir. Yapılışı gayet kolaya benziyor. Çocuğunuzu yada torununu sevindirmek için güzel bir model olabilir.

sal-yaka-cocuk-yelegi

Şal Yaka Çocuk Yeleği Yapılışı

Arka Kısım:

60 ilmek ile başlayınız. 6 diş haraşo sırası örün. İki kenardan 8’şer haraşo devam ederken diğer ilmekler 4 sıra düz, 1 sıra haraşo, 4 sıra düz , 1 sıra haraşo olarak devam edilir. Orta kısımdaki haraşo sıraları 14 adet olunca bütün ilmekler 4 diş haraşo örülür ve bir defada kesilerek bitirilir.

Ön Kısım:

34 ilmek ile başlanır, diş haraşo sırası örülür. İki kenardan 8’şer ilmek haraşo örülürken, tekrar orta kısımda 4 sıra düz, 1 sıra haraşo olarak örülür. Orta kısımdaki haraşo sayısı 8 adet olunca yaka tarafından iç kısma doğru her sırada birer haraşo örülerek kaydırılır. Yaka kenarındaki haraşo ilmekleri 20 olunca kaydırma işlemine son verilir. Orta kısımdaki haraşo sıraları 14 adet olunca tüm ilmekler haraşo olarak örülür. 4  diş olunca kol tarafından 14 ilmek kesilir, kalan 20 ilmek haraşo olarak 12 diş örülür. Kesilerek bitirilir.

sal-yaka-cocuk-yelegi-6

 

Derya Baykal Şal Yaka Çocuk Yeleği Yapılış Videosu:

Şal Yaka Çocuk Yeleği Resimleri:

Kız Bebekler İçin Örgü Yelek Yapımı

Bebeklerin ve çocukların özellikle de kız bebeklerinin en çok kullandıkları, soğuktan onları mevsimlik en iyi koruma yolu yelek giydirmektir. Kız çocukları için yapabileceğiniz birbirinden değişik istediğiniz gibi süsleye bileceğiniz, tığ işi yelek, tunus işi yelek ve örgü yelek modellerinden sizin için seçtiklerimizi beğeneceğinizi umuyoruz.

bebek-kiz-orgu-yelek-hirka

Kolay ve anlatımlı Bebek Yelekleri Örgü Modelleri Anlatımlı modellerinden ister yeni doğan kız bebekler için yapın ister erkek ve kız çocuklar için bu Kolay Bebek Yelekleri Örgü Modelleri Anlatımlı modelleri en çok beğenilen modeller arasından seçin ve örmeye başlayın.

kiz-bebek-yelek-orme

Bu değişik Kolay Bebek Yelekleri Örgü Modelleri Anlatımlı olarak resimleri büyüterek istediğiniz modeli istediğiniz renklerde ve boyda ister kız bebekler yada çocuklar için yapın, isterseniz de erkek bebekler ya da çocuklar için yapma kararı sizlere kalmış.

orgu-bebek-yelek

Çok ama çok Kolay Bebek Yelekleri Örgü Modelleri Anlatımlı modeller geçen senenin en çok beğenilen bebek örgülerinden sizler için özel seçildi. Bebekleriniz kaç yaşında olursa olsun bebeğiniz için yapabileceğiniz bu anlatımlı bebek örgülerinden olan kız ve erkek örgü bebek örgülerinin çoğu modelinin ip rengini ayarlayarak ister kız bebekler,ister erkek bebekler için yapabilirsiniz.

kiz-bebegi-orgu-yelegi

Sizlere yapacağınız örgülerde şimdiden kolay gelsin diyorum hanımlar.

Bebek Bot Patik Yapılış

Anneler kışa hazırlık çok güzel bir Bebek Patik modeli. Annelerin bilmesi gereken bir kural daha her zaman el örümü ürünler kullanın piyasada satılan ürünler plastik içerdiği için çok zararlıdır bebekler için günün mesajınıda vermiş olduk. Bot Patik modeli araçtırdığım kadarıyla çok populer moda bir model. Bebekler için diyoruz ama çocuklar içinide olabilir. Tabi çocuğa göre büyük örmek gerek. Aşağıda resmi ve yapılışı anlatılmaktadır.

Okumaya devam et Bebek Bot Patik Yapılış

Bebek Süveteri Yapılışı

Yeni model olan bebek süveteri, Yandan düğmeli oluşu ilgi çekmiştir. Daha çok anneanne ve babaannelere görev düşüyor yapımı gayet kolaydır. Herkes tarafından örülebilir. Bebek süveteri yapılışı ve malzemeleri aşağıda verilmektedir. Yorum ve görüşlerinizi bekleriz.

Okumaya devam et Bebek Süveteri Yapılışı

Bebek Hırkası Modeli – Deryanın Dünyası

Derya Baykal programında yine harikalar yapmaya devam etti. 8 Mart 2013 Cuma gününki Deryanın Dünyası programında, Nurgün Tezcan ile birlikte çocuk hırkası modeli yaptı. Nurgün Tezcan bebek hırkası ya da Nurgün Tezcan bebek ceket modeli de diyebiliriz. Yapılan örgü kolay düz örgünün ters tarafı yüz bölümü olarak kullanılan bu değişik ve şık hırkayı çocuklar da anneler de çok beğenecektir diye tahmin ediyorum. Okumaya devam et Bebek Hırkası Modeli – Deryanın Dünyası

Derya Baykal İle Örgü Bebek Tulumu

Derya Baykal yine anneleri sevindirmeyi başardı. 5 Şubat 2013 Salı günü Deryanın Dünyası programında Nimet Güngör ile birlikte örgü bebek tulumunun nasıl yapılacağını detaylı olarak anlattı. Okumaya devam et Derya Baykal İle Örgü Bebek Tulumu

Carmen ve Minnoş Elbise Örülüşü

Merhabalar anneler ve torun sahipleri. Bugün sizlere sesleniyorum. Çünkü bugünki yazımda 1,5-3 yaş aralığı bebekleriniz için elbise öreceğiz. Elbisemizin adı carmen ve minnoş elbise olarak geçiyor. Küçük kız bebeklere çok yakışan bu elbise modelinin çizimlerini de sizlerle paylaşıyoruz ki daha kolay örebilelim. Okumaya devam et Carmen ve Minnoş Elbise Örülüşü

Kolay Bebek Tulumu Nasıl Örülür?

Bebeklerimiz için vazgeçilmez giyisi veya kıyafetlerden biri ed elbetteki tulumlardır. Özellikle bebeklerimizi dışarı çıkarırken, uyuturken tulumlar oldukça koruyucu bir görev görmektedir. Bebek tulumlarının birçok modeli bulunmaktadır. Ben sizlere onlardan birinin nasıl örüldüğünü anlatmaya çalışacağım. Okumaya devam et Kolay Bebek Tulumu Nasıl Örülür?

Derya Baykal ile Kolay Bebek Hırkası (Yeleği) Yapılışı

Merhabalar örgü severler. Bu seferki yazımızda bebekleriniz için [highlight]kolay bir hırka modeli[/highlight] olan, Derya Baykal’ın programı olan Derya’ın Dünyası’nda yaptığı Kolay Bebek Hırkası (Yeleği) nasıl örülür sizlerle paylaşacağım. Bu sefer ki bebek hırkası gerçekten çok hoş emeği geçen Derya Baykal ve Sibel Yüksel’e sonsuz teşekkürler. Okumaya devam et Derya Baykal ile Kolay Bebek Hırkası (Yeleği) Yapılışı

Derya Baykal ile Çocuk Atkılı Şapka

Derya Baykal‘ın, Sibel Yüksel ile birlikte yaptığı, Derya’nın Dünyası programında bu seferde bebekleriniz için çok güzel bir atkılı (kaşkollu) şapka (bere) örgü modelini bizler için paylaştı. Özellikle şu soğuk kış günlerinde artık bu atkılı şapka sayesinde bebekleriniz dışarda rahatça gezdirebileceksiniz. Çünkü bebeğimin yok kafası, yok kulağı, yok boynu açıldı derdi ortadan kalkıyor. Bebeği çok güzel muhafaza ediyor. Bir de bebeğinize yelek görevide görüyor. Okumaya devam et Derya Baykal ile Çocuk Atkılı Şapka