Gelin Saç Modelleri

Evlenecek olan kızlara yepyeni saç modelleri. Bu saç modelleri ne çok sıradan ne çok güzel orta derece modellerdir. Gelin Saç Modelleri gelin olacakların aylar önce kafasını karıştıran bir kavramdır. Genellikle gelinliğe göre saç modeli seçilir.  Aşağıda altı adet gelinlik saç modeli paylaştım. Umarım hoşunuza gider modeller hakkında yorumlarınızı bekleriz.

Saç Dökülmesinin Nedenleri – Yazı Dizisi

Saç dökülmesi her insanın başına gelen tatsız sağlık sorunlarından biri diyebiliriz. Kadın, erkek ayrımı yapmadan herkesin başına gelebilen saç dökülme problemi ülkemizde yapılan istatistiklere göre her 3 kişiden birinin sorunu haline gelmiş göstermektedir. Kullanılan ilaçlar olsun, bazı şampuanlar olsun, radyasyon falan derken saç dökülmesinin birden çok nedeni olduğu görülmektedir. Sizlere saç dökülmesinin nedenleri ile ilgili bir yazı dizisi hazırlıyoruz. Yazımızda öncelikle kısa kısa bilgiler verip sonrasında her bir nedenle ilgili saç dökülmesine karşı alınabilecek önlemler olsun, tedavi yöntemleri olsun ayrı ayrı detaylıca incelenecektir.

Saçlarınız Neden Dökülür?

Saç dökülmesinin bilmenin yolu beyaz bir yastıkta yatmaktan geçer, sabah kalktığınızda yastığınızın üstünde bir miktar dökülmüş saç olması normaldir fakat bunların aşırıya kaçtığını düşünüyorsanız yazımızın devamını okumanızda fayda var. Peki şu soruyu duyar gibiyim günde ne kadar saç dökülmesi normal diyeceksiniz. Hemen cevabını vereyim, günde 50-100 arası saç dökülmesi normal kabul edilir fakat mevsimden mevsime (özellikle bahar mevsiminde saç teli dökülme sayısı 200’lere kadar çıkabiliyor) psikolojik durumlara kadar bunlar değişiklik gösterir. Ayrıca 50-100 deyince telaş etmeyin yenisi çıkıyor dökülenlerin yerine.

Yaşadığınız saç dökülmeleri Hormonal düzensizlik, kansızlık, tiroit bezi fonksiyonlarının sağlıklı işlememesi, yaşanan yoğun stres, diyette verilen hızlı kilolar gibi etmenler saç dökülmesini de beraberinde getirir. .Bu nedenlerden dolayı günlük saç kaybı 300-400 telle kadar çıkabilir. Daha öncede dediğim gibi saç derisi sağlıklı ve genel sağlık anlamında her koşul düzgünse dökülen saçlar tekrar geri gelecektir.

Saç Neden Dökülür

Şimdilik saç dökülmesi ile ilgili kısa bir giriş yazısı yaptık, sonraki yazımızda saç dökülmesiyle ilgili doğru bilinen yanlışlardan bahsedip, saç dökülmesinin nedenlerine detaylıca inceleme fırsatı bulacağız. Görüşmek üzere…aslında bir kayıp değildir çünkü saçın bir ömrü vardır ve her gün belli sayıda saç teli dökülmesi normaldir. Burada önemli olan nokta saç kaybının nedenidir.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri – Havuç Maskesi

Bazı kadınların saçı çok hızlı uzar bazı kadınların saçı ise sanki hiç uzamıyor gibidir. Tabi hemen bizler de saçımızı uzatmak istiyorsak bunun en doğalından yollarına başvuruyoruz. Hayatımızın bazı dönemlerinde değişiklik yapmak bizlerin çok hoşuna gitmektedir. Saçımızı uzatmak için epeyce uğraşırız sonrasında ondan sıkılır bir değişikliğe gidelim deriz kısaltırız, arkasından hafta geçmez belki de ondan da sıkılırız hemen uzasın isteriz çünkü yeni saç yöntemlerini denemek isteriz. İşte burada devreye hızlıca saç uzatma yöntemleri giriyor. Saçı hızlıca uzatmanın en bilenen ve en çabuk sonuç alınan yöntemlerinden olan havuç maskesi ile saç uzatmaktır. Özellikle bayanlar için bayanların çok sık kullandığı havuç maskesi ile saç uzatma yönteminin tarifine birlikte hemen geçelim bakalım nasıl hazırlanıyormuş.

Saç Uzatma Havuç Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 adet orta boy havuç
  • 1 adet tane yumurta
  • 3 bardak su bardağıyla su

Havuç Maskesi Yapılışı

Öncelikle havuçlarımızı rendeliyoruz. Sonra 3 bardak suyu bir tencerede veya uygun bir kapta kaynatıyoruz. Arkasından rendelediğimiz havuçları kaynattığımız suya döküyoruz. Karışmış olan havuçlu suyu 25-30 dk civarında kaynatmaya devam ediyoruz. Kaynatma işlemini 25-30 dk yaptıktan sonra sudan süzerek havucu başka bir kaba aktarıyoruz. Sonrasında ise yumurta ile çırpıyoruz güzelce kıvamını alacak şekilde çırptıktan sonra havuçlu saç uzatma maskemiz hazır hale geliyor.

Havuçlu Saç Uzatma Maskesinin Saça Uygulanışı

Hazırladığımız saç uzatma havuçlu maskeyi saça sürüyoruz ve 1-1.5 saat arası saçımızda bekletiyoruz. Sonra da saçımızı normal ılık bir suda yıkayıp arıtarak sonrasında da şampuanla yıkayabilirsiniz. Bu uygulanan yöntemi haftada bir saçınıza uygulayarak değişimi görebilirsiniz.

Saç Uzatma Maskesi Uygulandıktan Sonra Alınacak Sonuçlar

  • Saçınız eskisinden daha parlak görünecektir.
  • Saçınız daha çabuk uzamaya başlayacaktır. İlk başlarda direkt uzama hızlıca görülmese de 3-4 uygulamadan sonra etkisini daha da göreceksiniz.

Faydasını gördüğünüz miktarda yorumlarınızda belirtirseniz bizler de seviniriz, ayrıca saç uzatma ile ilgili sorularınızı da yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Yağlı Saçlardan Kurtulmanın Yolları

Kadınların ve erkeklerin kâbusu olan saçta yağlanma son bulmak için aşağıdaki formülü uygulayınız. Yaptığımız araçtırmalarda işe yarayan bir formül olduğunu öğrendik. Ve sizlerle paylaşmaya karar verdim. Yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Okumaya devam et Yağlı Saçlardan Kurtulmanın Yolları

Kolayca Evde Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Bayanlar ve erkeklerin bir kısmı dalgalı saç  modellerini sevmektedir.  Bu yüzden dalgalı saç sevip de dalgalı saçı olmayanlar için kısa sürede nasıl dalgalı saça sahip oluruz onun hakkında bilgi paylaştım umarım işinize yarar. Okumaya devam et Kolayca Evde Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Saç Kırılmasını Önleme Yolları Nelerdir?

Genelde kadınların sorunu olan,  nadir de olsa erkeklerde de görülen saç kırılmaları günlük yaşantımızı az da olsa etkilemektedir. Sizinle paylaşacağım formül ile saç kırılma sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Okumaya devam et Saç Kırılmasını Önleme Yolları Nelerdir?

Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlarınız kuru ise ve bundan şikayet duyuyorsanız tam size göre bir öneri yazısı karşınızda. İşte şimdi sizlere saçlarınızın kuru olmasının nedenlerini ve bu kuruluğa karşı alınabilecek tedbirler ve iyileştirme yöntemlerini anlatacağım. Okumaya devam et Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri

Hazal Kaya’nın Saçlarının Canlı Olmasının Püf Noktaları

Adından çokca bahsedilen ve yer aldığı birçok dizi, film, reklam vb. oyunculuğu başarısı ile dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu [highlight]Hazal Kaya[/highlight]’nın canlı, parlak ve güzel saçlarının sırrına ortak olmaya ne dersiniz? Okumaya devam et Hazal Kaya’nın Saçlarının Canlı Olmasının Püf Noktaları