Cumartesi , 19 Ağustos 2017
Buradasınız: Anasayfa » Sağlık

Kategori Arşivi: Sağlık

İbrahim Saraçoğlu’ndan İyi Fikir’e Açıkalamalar

ibrahim-saracoglu-iyi-fikir-trt

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bahar yorgunluğu ve merak edilen diğer sorulara cevap vermek için TRT1 televizyonunda katıldığı İyi Fikir adlı programda açıklamalarda bulundu. Bahar yorgunluğuna uğramamak için ilk önerisi sabah taze sıkılmış portakal suyu içilmez demesi oldu. Çünkü sabah içilen portakal suyu gün içinde yorgunluk hissi verir dedi. Portakal suyunu da akşam içersek de uykusuzluk yapar bu yüzden sabah ya ... Devamını Oku »

Bahar Yorgunluğunu Ne Geçirir?

bahar-yorgunlugunu-geciren-pratik-oneriler

Bahar gelmesiyle birlikte hemen arkasından bahar yorgunlukları denilen bahar hastalığı baş gösterir. Bahar yorgunluğunun bizde boy göstermesinin en önemli nedeni ise kış mevsimine alışan vücudun bahar mevsimine karşı yenik düşmesi diyebiliriz. Özellikle soğuk havaların etkisini yitirdiği kıştan bahara geçerken bol vitamin almak ve beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmek gerekiyor ancak bu şekilde bir nebze de olsa bahar yorgunluğundan kurtulabiliriz. Bu dönemde ... Devamını Oku »

Oruçta Kilo Almamak İçin Yapılması Gerekenler

Oruçta Şeker Tatlıları

Oruç tutup da kilo almaktan şikayet edenler için birkaç önerimiz olacak. Özellikle ramazan ayında kilo vermemiz gerekirken biz aksine kilo alıyoruz. Başlıca nedenler çok yemek yemek, et ve doyurucu ürünlere yüklenmek bizi kiloya itiyor. Ayrıca hareketsiz durmakta bunların nedenleri içinde. Orucun gelmesiyle birlikte oruç tutan insanların günlük beslenme şekli ve yemek yeme sayısı değişir. Üç öğün olan günlük beslenme ikiye ... Devamını Oku »

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir ve Tedavisi

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir ve Tedavisi

Güneş yanığı yaz gelmesi ile hepimizin sağlık sorunu olmaya başladı. Güneşe ilk çıktığınız zaman ve denize girdiğiniz ilk günler özellikle bu yanıklar kendini hissettirmektedir. Güneş yanıkları özellikle çocuklar üzerinde etkisi ileri derecede görülmektedir. Bu yüzden öncelikle çocuklarımızı güneşten korumaya çalışmalıyız sonrasında ise hemen kendimizi güneşten koruma altına almak için söyleyeceğim önlemleri almanızı tavsiye ediyorum. Güneş yanığının belli başlı birkaç nedeni ... Devamını Oku »

Hamileler ve Emziren Anneler Oruç Tutmalı mı?

hamileler-ve-emziren-anneler-oruc

Ramazan ayı geldi ve oruç tutanlar ve tutmak isteyenlerin soruları oldukça artmaya başladı. Bunların başında da hamile bayanlar oruç tutmalı mı ikincisi ise emzirenler oruç tutmalı mı olarak geliyor. Hamile bayanlar oruç tutabilir mi sakıncası var mı peki ya emziren anneler oruç tutmalı mı bu sorular hep akla takılıyor. Bizler de sizler için araştırıp cevap bulmaya çalıştık. Hamile iken oruç ... Devamını Oku »

Oruçta Dudak Kuruması ve Tedavi Yöntemleri

oructa-dudak-kurumasi-ve-tedavi-yontemleri

Ramazan ayının girmesi ve tutulan oruçlar itibariyle vücut bir hayli susuz kalıyor ve bundan dudaklar da nasibini alıyor.  Özellikle susuzluktan dolayı dudak kuruması problemiyle çok karşılaşmaktayız. Dudak kuruluğu nedir, dudak kuruması nasıl geçer, dudak kurumasına karşı alınacak önlemler nelerdir tek tek inceleyeceğiz.  Dudak kuruması, dudak kuruması ve oruç bağlantısını, dudak kurumasına ne iyi gelir sizlere madde madde yazarak açıklamaya çalıştım ... Devamını Oku »

Yağlı Saçlardan Kurtulmanın Yolları

Saçta Yağlanmaya Çözüm 5

Kadınların ve erkeklerin kâbusu olan saçta yağlanma son bulmak için aşağıdaki formülü uygulayınız. Yaptığımız araçtırmalarda işe yarayan bir formül olduğunu öğrendik. Ve sizlerle paylaşmaya karar verdim. Yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz. Devamını Oku »

Adet Kanaması Gecikmesinin Nedenleri

Adet Kanaması Gecikmesinin Nedenleri

Kadınlarda düzenli olarak görülen adet kanaması (regl), bazı kadınlarda erken, bazı kadınlarda ise geç görülebiliyor. Adet kanamasının erken gözükmesinin veya adet kanamasının geç gözükmesinin birden çok nedenleri olabilir. Bayanlarda genellikle 28-30 günde bir adet görülür. Bazı kadınlarda ise bu düzen 1 hafta erken veya 1 hafta geç olarak görülür ki bu da sağlık açısından normal sayılır. Devamını Oku »

Maydanoz Suyu İle Zayıflanır mı?

Maydanoz Suyu İle Zayıflanır mı

Maydonoz suyu ile zayıflama nasıl olur deyince hemen hemen birçok kişi saçma bulacaktır. Ben de bunun üzerine bir araştırma yaptım ve doğruluğunu ispatlamaya çalıştım ve gerçekten de işe yarıyormuş, işte detayları… Devamını Oku »

Domain Domain