Kolay Bebek Patiği Modeli

Bebeklerimizin ayaklarını şu kış günlerinde daha sıcak tutmak için çok klasik bir yöntem olan ama çok etkili olan patik kullanımı hala devam etmektedir. Sizlerde bebeklerinizin ayaklarını soğuktan korumak için bir patik örebilirsiniz. Hemde öyle ahım şahım örgü bilmenizede gerek yok. Şimdi açıklamalı olarak sizlerle beraberce çok kolay ama bir o kadar da güzel bebek patiği nasıl öreceğimizi sizlere göstereceğim.

İlk olarak patiğimizin nasıl gözüktüğüne bir bakalım ki aklımızda bir şekil oluşsun. (1. Resimdeki bebek patiğimizin bitmiş halidir.)

Şimdi bebek patiğinin yapılışına geçelim. Resimler sıralı olarak verilmiştir. Yapılışını resimlerden de takip edebilirsiniz.

  • 50 zincir atarak 3. resimdeki patiğimize yukarıdan başlıyoruz ve 5 sıra sık trabzan yaparak tamamlıyoruz. 5 sırayı tamamlayınca örneğimiz bitiyor. T kısmının üstünü bitirip alttan tam ortasından 10 sıra sık trabzan yapıyoruz.
  • Ördükten sonra 4. resimdeki gibi yukarı kısımları aşağı doğru katlıyoruz ve boylarının tam hiza olmasına dikkat ediyoruz. Eğer boyunu daha da uzatmak isterseniz ilk baştaki 50 zincir değerini değiştirerek yapabilirsiniz.
  • 5. resimde görüdüğünüz gibi hiç kısalma ya da daralma yoktur.
  • 6. resimde patiğin tersinden görünümlü olarak 3 parçayıda birlikte dikiyoruz. İp rengi size kalmıştır.
  • 7. resimde de tersten dikilmiş hali gösterilmektedir.
  • 8. resimde ise patiklerimiz son hali görüntülenmektedir.

Bebeklerinizin ayakları artık sıcacık olacaktır.

[ad#orta]

Leave a Reply