Kolayca Evde Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Bayanlar ve erkeklerin bir kısmı dalgalı saç  modellerini sevmektedir.  Bu yüzden dalgalı saç sevip de dalgalı saçı olmayanlar için kısa sürede nasıl dalgalı saça sahip oluruz onun hakkında bilgi paylaştım umarım işinize yarar.

Dalgalı Saç Yapımı

Temiz ve hafif nemli saçlarınızı ön tarafa eyip, avucunuza aldığınız şekillendirici köpüğü, uç kısımlardan  başlayıp yukarıya doğru sıkıp bırakarak saçlarınıza uygulayınız. İşlemde, saçlarınızın hacimli olmasını ve buklelerinin elektriklenmeden kalmasını sağlayacaktır.

Dalgalı Saç Yapımı

Saç köpüğünü saçınıza iyice emdirdikten  sonra nemini yok etmek için saç kurutma makinesi ve büyük bir fırçayla kurulayınız.

Dalgalı Saç Yapımı

Saçlarınızı istediğiniz kalınlıkta tutamlara bölerek biri içeriye doğru, biri de dışarıya doğru olacak şekilde iri bigudilerle sarınız.

Dalgalı Saç Yapımı

Bigudiyle sardığınız saçlarınızı, kalıcılığını korumak  için kurutma makinesi yrdımı ile bir süre sıcak hava tutmalısınız.

Dalgalı Saç Yapımı

15-20 dakika uyguladıktan sonra, bigudilerinizi yavaşça çıkarıp istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz. Ardından saç şekildendirici ile sçlarınızı sabitleyeyiniz.

Dalgalı Saç Yapımı

Ve en güzel kısım artık saçlarınız dışarıya çıkmaya hazır. Makyaj yapmaya başlaya bilirsiniz.

[ad#orta]

Leave a Reply