Maydanoz Suyu İle Zayıflanır mı?

Maydonoz suyu ile zayıflama nasıl olur deyince hemen hemen birçok kişi saçma bulacaktır. Ben de bunun üzerine bir araştırma yaptım ve doğruluğunu ispatlamaya çalıştım ve gerçekten de işe yarıyormuş, işte detayları…

Maydanozun insan sağlığına faydası çokca olduğu kadar, maydanozun suyu da sağlıklı bir şekilde kilo vermenize faydası olacaktır.

Maydanoz Suyu İle Zayıflanır mı Maydanoz, yeşil yapraklı ve damarlı bir bitki türüdür. Tohumları ise ufak ve esmerdir. Kökünde de uçucu yağ, apin ve musilaj vardır. Maydanozun hem kökü hem de yaprakları kullanılır. Birçok sayıda faydaları olan maydanozun en önemli faydası da zayıflatıcı etkisinin olmasıdır. Maydanoz özellikle ödemleri atmak için kullanılan muhteşem bir bitkidir. Bu ödem atma özelliği ile vücuttaki zehirli maddeleri atarak, vücutu terletir ve idrar söktürür. Sindirimi kolaylaştırarak bu şekilde zayıflamanıza yardımcı olur.

[highlight]Zayıflamak için maydonoz tüketmekten çok maydanoz suyu kullanılmaktadır.[/highlight] Buraya dikkat etmek gerekir ki, maydanoz suyu tek başına yeterli değildir. Maydanoz suyu sadece vücuttan su atmaya yarar. Maydanozun zayıflatıcı etkisinden faydalanmak için ise limon suyu ile birlikte kullanmak gerekir. Ayrıca unutmamak gerekir ki en çok C vitamini de maydanozda bulunur. Bu da kışın vücutumuzun direncinin artmasını sağlayacaktır. Özellikle şu kış mevsimini yaşadığımız bugünlerde sizlere hem yağ yakıcı hem de kilo verdirici güzel bir kür sunuyoruz.

[ad#orta]

Karışımın hazılanışı; 16 adet maydanozun sapı, 2 yemek kaşığı limon suyu ve yarım bardak suyu karıştırarak ister mutfak robotunda çekin isterseniz özeleyin. Kullanımına gelecek olursak, 15 gün arayla her sabah yarım bardak olarak bu karışımdan için. 7 gün ara verin ve tekrar 15 gün boyunca aynı şekilde içmeye devam edin. Burada dikkat edilecek husus [highlight]15 günden uzun süre yapılmama[/highlight]sıdır. Çünkü vücutun yenilenmesine o 1 haftalık dönemde izin verilmelidir.

Eğer bu şekilde kullanıp yediklerinize de dikkat ederseniz [highlight]ayda yaklaşık olarak 4 kilo[/highlight] vermeniz mümkündür.

Leave a Reply