Murat Boz Tarzı Bere Modeli

Ünlü şarkıcı Murat Boz‘un yaptığı her şey moda olmaya başladı. Son günlerde de herkesin beğenisini kazanan beresi gençlerin ilgi odağı haline geldi. Sosyal medyada veya günlük hayatta Murat Boz tarzı bere olarak tanınan bu berelerin resimlerini ve berenin nasıl yapıldığını sizler için araştırdık. Öncelikle berenin modellerine bir göz atalım sonrasında nasıl yapıldığına geçelim.

Murat Boz tarzı bereler daha önce Derya Baykal’ın programında da yapılmıştı. Berenin yapılması için gerekenler…

  • 6 nolu şiş
  • Orta kalınlıkta yün ip

Yapılışı : 80 ilmek ile başlıyoruz. İki ters iki düz 12 sıra lastik örüyoruz. Sonra tam lastik bitip düz örgüye geçerken 10 diş arttırıp 90 ilmeğe tamamlıyoruz. 8 sıra ördükten sonra 10 diş daha attırıyoruz ve 100 ilmeğe tamamlıyoruz. 35 cm ördükten sonra aralarda ip takmak için delik yapıyor ve örgüyü kapatıyoruz. İpi için 100 ilmek örüp 6 sonra bitiriyoruz. Düz örmek istemeyenler için resimdeki bere için 6 sıra düz örüyoruz, 6 sıra ise tor örüyoruz. Ve şık Murat Boz’un Beresinde artık sizde de var.

Çocuklara örmek isteyenler için 35 ilmekle başlamak ideal olacaktır.

“Murat Boz Tarzı Bere Modeli” üzerine 4 yorum

    1. Berenin uç tarafında 5 cm’lik kadar yerlerde kabarık kabarık olan yerler varya orası tor bölümüdür. Yani bir kabarık biz düz şeklinde devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir