Yağlı Saçlardan Kurtulmanın Yolları

Kadınların ve erkeklerin kâbusu olan saçta yağlanma son bulmak için aşağıdaki formülü uygulayınız. Yaptığımız araçtırmalarda işe yarayan bir formül olduğunu öğrendik. Ve sizlerle paylaşmaya karar verdim. Yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Saçlar neden yağlanıyor?

Aslında yağlı saç diye bir şey yoktur, saçlı deri yağlıdır ve bu yağ saçları yağlanmasına yol açar. Düz saçlı kişilerde saçlı deriden salgılanan yağ gün içinde saçlara hemen yayılır, kıvırcık saçlarda durum farklıdır yağ saçlara doğru az yayılır.

Saçta Yağlanmaya Çözüm

Yağlı saçlar nasıl tedavi edilmelidir?

Öncelikle yağlı saç derisinin, sağlığı için şampuana çok dikkat edilmelidir. Yağlı saçı tedavi etmenin yolu saçlı derideki yok etmektir. Yağlı saçlar için kullanılan sabun ve şampuanlar, yağı çoğaltmak için ağır surfaktanlar içerirler. Surfaktanlar sudaki kiri uzaklaştırırlar.

Saçta Yağlanmaya Çözüm

Saçlar ne sıklıkla yıkanmalıdır?

Birçok kişi şampuanların saçlı deriyi değil saçları yıkadığını bilmektedir. Şampuanlar saçlı deriyi temizlemek ve saçın sağlığını korumak için üretilmektedir. Bu yüzden şampuan seçimi saçlı deriye göre yapılırsa daha verimli olur. Yağlı saçın çok sık yıkanması, aslında saç derisindeki yağ hücrelerinin daha fazla çalışmasına neden olur, bu da daha fazla yağlanmaya yol aşar. Yağ salgısı olan saçlar bir günde, hatta birkaç saat içinde yaylanabilir. Kesinlikle saçlar günde bir den fazla yıkanmamalıdır. Saçlarınızı her gün yıkayacaksanız her gün uygulanan çok yumuşak bir şampuanla beraber,haftada bir kullanmak üzere derin temizleyici özelliği bir şampuan kullanmalıdır.

Saçta Yağlanmaya Çözüm

Yağlı saçlar nasıl yıkanmalıdır?

Çok fazla yağlı saçları yıkarken saçlar şampuanlanmadan önce saçımızı  iki kez yıkamak gerekebilir. Hastaya şampuanın köpürmeye başlamasının, saçlı derideki yağın uzaklaşması anlamına geldiği anlatılmamına gelebilir. Bazen saçlı deri çok yağlı olduğunda, yağlar deriden uzaklaştırıldığı için köpürme olmamaktadır. Saçları uzun olan bayanlar ve baylar şampuanı saçlı derilerine saçlarını tepede toplamadan uygulamalı ve parmaklarla saçlı deriye masaj şeklinde uygulamalıdır.

Saçta Yağlanmaya Çözüm

Saç kremi kullanılmalı mıdır?

Saç kremleri ve içerisinde nemlendirici de bulunduran ikisi bir arada ürünleri yağlı saçlarda kesinlikle uygulamayınız. Zaten yağ en iyi koruyucu bir yapıya sahiptir. Nemlendiriciler yağın saçta yayılmasına hızlaştırır sadece. Eğer saç kremi kullanılacaksa; Saçı yıkamadan sonra, çok hafif bir saç kremi sadece saç uçlarına kullanımalıdır.

Saçta Yağlanmaya Çözüm

Yağlı saçın zararları nelerdir?

Aşırı yağlanma engellenmezse erkeklerin kâbusu olan dökülmeye yol açabilir. Saçta kepek oluşmasına yol açar. Bu nedenle yağlanmanın engellenmesi saç ve saç derisinin sağlığı yönünden çok önemlidir.

[ad#orta]

Umarım Paylaştığım Yazımın Yararı Olmuştur.

Leave a Reply